Часи хаосу та напруги кращі для вечірок. Інтерв'ю з Courtesy

3260
634
27.07.2018
Часи хаосу та напруги кращі для вечірок. Інтерв'ю з Courtesy

Діджеї — теж люди. Вони вміють не тільки грати на вечірках. Хто вони за стінами клубів? Що їх цікавить, окрім музики? Про що вони думають? Як бачать життя поза сценою? Аби заглянути глибше у внутрішній світ ваших улюблених діджеїв та познайомитися з ними краще, ми разом із арт-центром Closer будемо щотижня презентувати для вас артистів, які виступають по вихідних на Нижньоюрківській, 31. Come Closer

Чим більш напружена ситуація у країні, тим краща вечірка: данська діджейка Courtesy

Якщо ви викладаєте в музичній академії, очевидно, вдома, маєте кілька вінілових платівок. Якщо ви діджей - то у вас гарантовано ними заставлено кілька полиць. Додайте до цього ще й музичного журналіста, і ви приблизно уявлятимете, яка колекція у данської діджейки Courtesy.

На електронній сцені вона виступає більше десяти років. Випускниця токійської Red Bull Music Academy за своїми плечима має чималий досвід: спершу у складі Apeiron Crew, нині - у соло-проекті Courtesy. Крім того, вона успішно керувала лейблом Ectotherm, який через розбіжності оголосив про закриття цього місяця. З іншого боку, для неї самої 2018 став особливо успішним - виступи в німецькому Berghain, Dekmantel Sao Paolo, на амстердамському De School. А вже у п’ятницю, 27 липня, - у київському клубі Сloser. Завдяки команді клубу з Courtesy вдалося поспілкуватися перед її приїздом. 

Справжнє ім’я: Найаарак Вестбірк

Місце народження: Гренландія

Місце проживання: Берлін/ Копенгаген

Свій стиль описує як: колоритне хард-брейк техно з Копенгагену

Найбільш пам’ятний виступ: у Маямі для 8 людей

Найбільший страх: втратити те, що маєш

Про Україну, музику й політику

Я думаю, що їхати до Києва - аж ніяк не небезпечно. Але я знаю, що політична ситуація в Україні складна. А мій досвід показує, що чим більш напружена ситуація, тим краща вечірка. Більше людей потребує її. Я була у Грузії, США, Росії. Людям потрібно щось, аби балансувати політику.

Коли ти прихильник лівої ідеології, приїжджаєш у США, де багато молоді незадоволені ситуацією, вечірки виходять просто чарівними. Бо ти конектишся з аудиторією. Для них багато важить твій приїзд.

Про роботу діджеєм

Часом після виступу до мене підходять і питають: "Чому ти виглядала такою сумною?". Інколи це саме тому, що мені було сумно! Я людина, яка показує свої емоції. Навіть якщо у тебе життєва криза, тобі потрібно виступати для людей. Дуже важко грати, якщо твоє серце розбито.

Діджеїнг - це про те, аби змусити людей танцювати. Я не гратиму якийсь трек, аби лише довести свою правоту. Я завжди тримаю у голові думку: це вечірка, а моя робота - змусити людей танцювати якнайцікавішим способом.

Лейблом Ectotherm я пишаюся більше, ніж особистою кар'єрою. Ми допомогли виконавцям із Копенгагену вийти на світовий рівень. Його закриття трохи мене спустошило. Але я побачила у цьому перспективу та шанс рухатися далі, шукати нові шляхи. Я не та людина, яка здається.

Бути просто діджеєм для мене недостатньо. Мені потрібно щось, що не стосується тільки моєї особи. Тому я навчаю студентів тому, що я би дуже хотіла знати у свої 18 років. Це здоровий шлях, аби відійти та подивитися на себе збоку, подумати над тим, чому це я так заморочуюся над якимись речима. Коли тобі потрібно артикулювати себе класу, ти аналізуєш кожен вибір, який ти зробив як професіонал.

Про аудиторію

Якщо ви підете на вечірку у Берлін, то побачите багато розбалуваних людей. Бо у них стільки вечірок, вони уже як техно-сноби. А коли ти приїжджаєш у міста, де таких заходів менше, люди справді вдячні.

Цікаво виходить, коли ти граєш для півтисячі людей, але зовсім не відчуваєш із ними зв'язку. А буває, коли граєш для вісьмох, але ці восьмеро - просто найкращі восьмеро людей.

Вечірки стають дуже важливим місцем зустрічі для молоді. Особливо там, де політична ситуація є складною. Це як безпечний рай для багатьох людей.

Про жінок на електронній сцені

Для того, аби залучити будь-яку меншість кудись, потрібний приклад для наслідування. Чим більше жінок-діджеїв гратиме на сцені, тим більше молодих дівчат буде це надихати.

Про роботу й відпочинок

Я часто собі кажу: "Ой, я маю завершити ось цю справу, і все налагодиться". Але це, мабуть, ніколи не зміниться. І завжди буде відчуття того, що часу не вистачає.

Коли я приїжджаю додому, я бачуся з одними і тими ж чотирма людьми. Я сумую за іншими, але я просто не маю часу. Тому я розставляю пріоритети. Але бути діджеєм класно, тому що ти бачиш багато своїх друзів на вечірках по всьому світу.

Я живу між Берліном та Копенгагеном. Я маю багато друзів у Данії. Але у них зовсім інший ритм. Багато з них - вчителі, лікарі. По вівторках, коли я зазвичай вдома та маю час десь зависнути, вони працюють. А я хочу жити у місті, де я можу зустрітися з друзями за ланчем.

Після вечірки у Києві я не маю негайних справ. Тож я залишаюся тут на кілька днів. Це чудово - мати нагоду, не поспішаючи, насолодитися містом.

Інтерв'ю підготувала: Люда Корнієвич

Фото: Глорія Грунемейер (Gloria Groenemeyer)

Отзывы 0

Оставьте свой отзыв

Подпишись на рассылку