Музика — спілкування без слів. Тобі Нойманн про музику, наркотики і професію

5783
1805
04.08.2018
Музика — спілкування без слів. Тобі Нойманн про музику, наркотики і професію

«У нас тут 35-градусна спека», — каже Тобі Нойманн, сидячи у своїй студії у Берліні. Він увесь день обирав музику для свого традиційного літнього сету у Closer у суботу.

Тобі Нойманн — діджей, який прийшов на електронну сцену після 31. До того він успішно писав саундтреки до фільмів. Однак Love Parade 95-го у Берліні змінив усе: саме тоді він вирішив стати діджеєм. Відтоді ім’я Тобі Нойманна добре відоме не лише в Німеччині, а й у світі: його ремікси на Miss Kittin, 2Raumwohnung і Chicks on Speed посідають топові місця у чартах. Резидент Cocoon Ibiza, франкфуртського Robert Johnson і  U60311, а віднедавна — засновник лейблу What? Тобі Нойманн розповів про наркотики на вечірках, про те, що повинна розповідати музика та чому бути діджеєм — це складна робота.

Справжнє ім’я: Тобіас Нойманн

Місце проживання: Берлін

Хобі: кіно і театр

Якби твоя музика мала колір, це був би: голубий

Про справжніх діджеїв

Для мене справжній діджей — це той, хто справді працює. Постійно. Відслуховує музику. Більша частина роботи проводиться не перед людьми, а вдома, коли ти шукаєш нову музику, досліджуєш звучання, а не граєш те, що грав десять років тому.

Справжній діджей відчуває атмосферу. Є молоді, які вміють показати себе в Інстаграмі, але які гратимуть один і той же сет і ввечері, і о четвертій ранку, і о десятій. Діджей має завжди реагувати на обстановку і знаходити правильну музику для цієї ситуації.

Про саундтреки і власну музику

Написання саундтреків більше стосується композиції. Тут музика не є окремим елементом, а всього лише частиною чогось, частиною історії. Створення власної музики — це вже зовсім інше.

Коли я пишу трек, то хочу передати певну емоцію, можливо, зробити якийсь сюрприз в кінці. Я часто відчуваю нестачу самої музики всередині треку. Зазвичай це просто грув, і люди з допомогою різних програм роблять досить просту музику. Але у них насправді немає історії, яку би вони хотіли розказати. Мені завжди потрібна ця історія, і я знаходжу її, або створюю сам.

Я проводжу дуже багато часу у студії. Ми створили чудовий простір, де можна ізолюватися від зовнішнього світу. Я екстраверт. Але також люблю залишатися один. Мені потрібні ці моменти тиші, коли мене ніхто не відволікає.

Про вечірки

Музика — це чудовий шлях спілкування без слів. Я намагаюся встановити цей зв'язок з людьми, передати їм якусь емоцію, змусити їх рухатися.

Музика — це чудовий шлях спілкування без слів.

Той момент, коли я граю і люди починають танцювати — це найкраща нагорода, яку можна отримати. Звичайно, інколи тобі здається, що у тебе вже немає сил, такої мотивації. Також доводиться конкурувати з молодими діджеями. Ба більше — ти ніколи не можеш покладатися на минуле. Я навіть не думаю про те, що я у цьому варюся більше 20 років. Бо це момент: коли ти граєш, ти або це любиш, або ні. Якщо це більше не приносить тобі задоволення, значить, треба зупинитися.

Про Closer

Я уже вп'яте в Україні. Вперше я приїздив у Boom Boom Room. А в Closer я гратиму вчетверте. Це просто неймовірне місце, я його обожнюю. Я насправді весь рік чекаю, аби приїхати і пограти для цих людей. Тут я можу грати не півтори години, а цілих шість! Таким чином я можу виразити себе.

Про Summer of Love

Мені так сподобалося Summer of Love, бо там не було жодних бійок, ніяких п'яних ідіотів, як на футбольних матчах чи якихось тусовках. Це було супермирно. Ніби якийсь досвід єднання. Я почав розуміти, як працює музика. І це мене дуже сильно захопило. Я ніби вдруге став молодим.

Про наркотики

Наркотики не повинні домінувати на вечірці. Інколи так стається. Коли люди дістають їх зі своїх кишень, і ти це бачиш всюди на танцполі, — це огидно. Я не хочу такого бачити. Але професійний рейвер знає, що йому треба, аби гарно провести час. І це абсолютно нормально, коли він це робить.

Я більше схиляюся до наркотиків на вечірці, ніж до п'яних дурнів, які б'ють одне одному пики. Алкоголь робить людей агресивними і тупими. Краще уже скурити джойнт чи з'їсти таблетку, усміхатися і добре проводити час, ніж кричати на всіх і влаштовувати бійки. Звичайно, краще було би, аби людям вистачало просто музики, без наркотиків.

Автор: Люда Корниевич

Фото: Wolfgang Stahl

Фото: Facebook

 

Отзывы 0

Оставьте свой отзыв

Подпишись на рассылку