Address

Jakubska 2

Working hours

Open Working hours

About the place

3 FLOORS 4 BARS 3 STAGES DJ's LIVE CONCERTS

3 FLOORS 4 BARS 3 STAGES DJ's LIVE CONCERTS

3 PATRA * 4 BARY * 3 STAGE * GALERIE

Každý den DJs, koncerty a performance. Podporujeme barovou, taneční a sub – kulturu.

Chapeau je ojedinělým místem v samotném centru Prahy, datující svou existenci již od roku 1919. Střetávají se zde návštěvníci a účinkující z celého světa, hudební produkce probíhá často ve všech třech patrech najednou, a tak není neobvyklé v baru poslouchat produkci funky Dje, o patro níž třeba moderní house a 7 metrů pod zemí indierock či hardcoreovou kapelu. Vzhledem k lokaci není v Chapeau omezena doba hraní, takže koncerty i Djs končí až nad ránem. Zvuková aparatura a související technické vybavení jsou v klubu kompletně obměněny na vynikající úroveň.

V současnosti má Chapeau vedle baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. -I. patro (Dance Club) je věnováno taneční hudbě a každý den po celý rok hrají v tomto prostoru špičkoví zahraniční a domácí DJ's. Vstup je do tohoto patra zdarma. -II. patro (Underground Club) je nejnověji zpřístupněným místem v Chapeau, jeho dramaturgie je zaměřena na živé koncerty nezávislých kapel, vystoupení performerů a také na projekce, multimediální projekty a divadlo.

Podnik je vedle tradičně kvalitní hudební produkce, atmosféry a skvělých barů, proslulý také díky neobvyklým designovým prvkům. Chapeau se nachází v klasicistně-secesní budově, ale jeho interiér je výrazně inovativní. Bar v přízemí svým pojetím připomíná irské bary (vysoké barové židle, většina hostů však prostě stojí a užívá si), nicméně mechanické objekty ve výlohách a chodba s komixovým stylem (Victorious) se díky své jedinečnosti objevily i v renomovaném magazínu FlashArt. Prostřední patro má také několik detailů jež vzbuzují pozornost, nejčastěji je to avantgardní úprava zdí, jež nabízí bohatý „interpretační rámec“. Nejnověji otevřené třetí patro je ztvárněno předním českým umělcem v oblasti streetartu (Cheet) a součástí interiéru jsou i pitoreskní světelné objekty výtvarnice a scénografky (Tereza 5pb).

Nejnověji je jedna z výloh věnována Galerii Fenester, která se stala novým prostorem pro současné umění. V rámci galerie jsou oslovováni mladí umělci zaměření na volné a užité umění, tj. zejména studenti či absolventi uměleckých nebo umělecko-průmyslových škol, ale nejen oni. Každý vystavující může specificky pojmout prostor galerie, přičemž instalace se střídají každý měsíc.

3 PATRA * 4 BARY * 3 STAGE * GALERIE

Chapeau Rouge, founded in 1919 and established as a dazzling star in the massive sky of Prague night clubs, it has been redefining its eminent presence in past epochs. Located in an Art Noveau house in the city centre, with a lavishly styled interior, today it serves as an attraction to a crowd of mass proportions. Everyday djs, live concerts and performances on 3 floors with 4 bars and 3 stages.

Despite the name, wearing red hats is not exactly commonplace here. It should however be noted that this three-level enterprise is located on the site where until 1913 the „U Štupartů“ house (also called „Devil’s pub“ by clever locals) stood from times when the Kingdom of Bohemia was the centre of the Holy Roman Empire and protesting against the Church was an eerie and uncommon sight. The 21st century’s Chapeau Rouge still offers its audience an entourage of both devils and angels. Apart from the Irish-pub like atmosphere on the ground fl oor there are two lower levels, or subterranean stages in cellars built during an age known only by historians. On the fi rst level there is a dance fl oor with both domestic and outlandish top dance DJs skillfully spinning on stage throughout the year, and is open to all with free entrance. Downstairs, a newly renovated space on the deepest rockbed was recently opened. This „Underground Club“ focuses mainly on live concerts by various indie bands, the occasional theatrical act, multimedia presentations as well as other mind blowing performances. Nevetheless, a delicious musical mixture of funk, hardcore, indie rock, disco and just about anything else that might satisfy ones tastes is regularly served from dusk ‘til dawn. Actually there‘s more than just music to experience at Chapeau Rouge. Anyone interested in visual arts are cordially invited to witness and behold the underground conceptual space featuring extravagantly lit sculptures and forms of streetart.

The newest space opened at Chapeau rouge is new Fenester Gallery. It is the only window gallery in Prague with a permanent curator.The gallery occupies one of the Chapeau rouge showcases. It offers a great opportunity for young artists to show their talent and also present their work directly to the public. Every artist can present his/her work for one month (including the vernissage).

Past events

Review 0

No review

Next to Chapeau Rouge Prague

Cafe

Kokpit kafe

1,19 km. Pod Bruskou 2

Night club

Wildt

1,85 km. Dukelských Hrdinů 770/53, Praha 7

(077) 680-16-36

Night club

36 Underground

1,91 km. Bubenské nábřeží 306/13

(060) 877-44-41

Night club

Futurum Music Bar

1,97 km. Zborovská 7

(025) 732-85-71

Location

Hedone

2,99 km.

Night club

Ankali

3,55 km. Lopuchová 58/6

Subscribe to Newsletter